Biežāk uzdotie jautājumi

 

Izmaiņas neverificētu klientu karšu nosacījumos

Vēlamies vērst Jūs uzmanību, ka saistība ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2015/849 tiek noteikti jauni limiti un ierobežojumi neverificētām norēķinu kartēm. Jaunie nosacījumi stājas spēkā no 2017. gada 26. jūnija.

1. Vai mani esošie neverificēta klienta limiti tiek saglabāti pēc 26. jūnija?

Diemžēl, nē. Sākot no 26. jūnija visām neverificētām kartēm tiek noteikti šādi limiti:

 • Maksimālais kartes atlikums mēnesī – 250 EUR
 • Dienas/mēneša/vienreizēja transakcija POS terminālī – 250 EUR
 • Maksimālā bankomātā izņemamā summa kartes derīguma termiņa laikā – 100 EUR

2. Vai pastāv vēl kādi papildus ierobežojumi neverificētām kartēm?

Neverificēta klienta karti iespējams izmantot tikai Eiropas Savienībā, ārpus tās kartes netiek pieņemtas.

Papildus tiek noteikts, ka neverificētiem klientiem nav iespējams:

 • saņemt papildu karti,
 • veikt pārskaitījumus uz citu norēķinu karti,
 • veikt tiešsaistes maksājumus un pirkumus.

3. Man patlaban kartes kontā ir vairāk par 250 EUR. Kā es varu izmantot summu, kas ir virs 250 EUR?

Mēs iesakām šo summu izlietot līdz šī gada 26. jūnijam. To Jūs varat darīt gan izņemot naudu bankomātos, gan veicot pirkumus tiešsaistē, gan POS terminālos.

Ja līdz 26. jūnijam nepagūstat izmantot virs 250 EUR noteiktā limita kontā esošo summu, Jums ir iespēja turpināt tērēt savus līdzekļus, taču nav iespējams karti papildināt. Jaunie limiti stājas spēkā brīdī, kad kartes bilance sasniedz 250 EUR.

4. Esmu neverificētas kartes īpašnieks un esmu nopircis vaučerus par 450 EUR. Vai varēšu ar tiem papildināt savas kartes kontu?

Jā, Jūs varēsiet papildināt karti ar vaučeriem, bet maksimālais kartes atlikums mēnesī nedrīkstēs pārsniegt 250 EUR.

Gadījumā, ja Jūsu kartes bilance ir 0 EUR, tad maksimālais kartes papildinājums ar vaučeriem ir 250 EUR mēnesī.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka vaučera derīguma termiņš ir 90 dienas no tā iegādes brīža.

5. Kādi ir iespējamie neverificētas kartes papildināšanas veidi?

Jūs varat papildināt karti ar:

 • Bankas SEPA pārskaitījumu;
 • Skaidras naudas vaučeriem.

Karti papildināt ar vaučeriem varēs trīs reizes mēnesī par kopējo summu 250 EUR.

Privātpersonām

1. Vispārīgie jautājumi

1. Kas ir priekšapmaksas karte un ar ko tā atšķiras no citām norēķinu kartēm?

WestStein priekšapmaksas Mastercard© ir starptautiska norēķinu karte ar kontu ārzemēs. Tai piemīt visas norēķinu kartes funkcijas, kādas ir citām “Mastercard” kartēm, taču mūsu produktam ir vairākas priekšrocības:

 • Darījumu privātums – karte nav saistīta ar jūsu pamata kontu un kartes konts tiek uzturēts ārvalstu bankā.
 • Kartes saņemšanai nav nepieciešama kredītvēstures pārbaude, jo jūs varat iztērēt tikai tik, cik ir ieskaitīts kartes kontā. Vienlaikus tas ļauj efektīvi pārvaldīt budžetu.
 • Izdevīga skaidras naudas izņemšana eirozonā neatkarīgi no bankomāta piederības kādai bankai vai banku grupai.
 • Pilnībā digitāla vadība – piesaki, aktivizē un pārvaldi karti tiešsaistē, nav jātērē laiks, lai dotos uz filiāli, karti pa pastu nosūtīsim arī uz ārvalstīm.
 • Kartes saņemšanai nav nepieciešams atvērt kontu bankā.

2. Cik lielā mērā WestStein, izsniedzot priekšapmaksas norēķinu kartes, pārbauda klienta kredītvēsturi?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu karte nav kredītkarte, tāpēc personas kredītvēstures pārbaude nav nepieciešama – katrs var iztērēt tikai tik daudz, cik ir kartes atlikums. Fiziskās personas, tiešsaistē noformējot karti, tās izdevējam “Prepaid Finacial Services” sniedz normatīvajos aktos noteikto informāciju personas identifikācijai.

3. Kā es varu pieteikties WestStein priekšapmaksas kartei?

Viss būs ātri, vienkārši un tiešsaistē. Klikšķiniet uz “Saņemt karti”, aizpildiet klienta anketu un gaidiet apstiprinājuma e-pastu. Pēc tā saņemšanas Jūsu priekšapmaksas karte tiks izgatavota 24 stundu laikā un nosūtīta Jums pa pastu 7 dienās. Saņemot karti, aktivizējiet to WestStein klientu portālā, klikšķinot uz “Pieslēgties”.

Ievērībai! Pirms veikt darījumus ar karti, lūdzu to aktivizējiet.

4. Kā var apmaksāt WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu kartes izsniegšanu?

Kartes izsniegšanas maksa 9,99 EUR apmērā tiks ieturēta no Jūsu WestStein priekšapmaksas Mastercard® kartes konta brīdī, kad tajā tiks saņemts pirmais ieskaitījums. Tāpēc veiciet kartes pasūtīšanu WestStein mājas lapā un papildiniet karti gan ar bankas pārskaitījumu, gan ar skaidras naudas vaučeriem. 

5. Kas nodrošina WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu karšu izsniegšanu?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskās norēķinu kartes izdevējs ir elektroniskās naudas iestāde “Prepaid Financial Services” (PFS), kas ir reģistrēta gan Lielbritānijas Finanšu uzraudzības iestādē (Financial Conduct authority), gan Latvijas Finanšu kapitāla un tirgus komisijā (FKTK). PFS ir piešķirta “Mastercard International” licence priekšapmaksas Mastercard norēķinu karšu programmas ieviešanai Eiropas Ekonomiskajā zonā, tajā skaitā arī Latvijā. Viss iepriekš minētais garantē WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu karšu lietotāju naudas līdzekļu drošību un augstus apkalpošanas standartus.

6. Kur reāli tiek uzturēti karšu priekšapmaksas norēķinu konti?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautisko norēķinu karšu izdevējs ir “Prepaid Financial Services” (PFS). WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautisko norēķinu karšu pakalpojums tiek nodrošināts izmantojot “Prepaid Financial services” norēķinu sistēmu, atverot karšu norēķinu kontus Īrijā reģistrētā bankā “Allied Irish Banks, p.l.c.”. Tā ir universāla banka, kas starptautiski nodrošina plaša spektra banku pakalpojumus jau 50 gadus, un kuras darbība tiek uzraudzīta saskaņā ar ES regulējumu.

7. Kā sākt kartes lietošanu?

Pa pastu saņemot WestStein priekšapmaksas Mastercard®:

 1. Aktivizējiet karti
 2. Ja vēlaties izmantot kartes iespējas un limitus pilnībā, tad WestStein klienta portālā sadaļā “Mans profils/Verificēt manu karti” verificējiet savu identitāti:
  • augšupielādējiet ieskanētu, derīgu pases vai elektroniskās ID kartes abu pušu kopiju;
  • augšupielādējiet ieskanētu rēķina (piemēram, telekomunikāciju pakalpojumu, dzīvokļa īres u.tml.) kopiju. Rēķinā ir jābūt norādītam persona vārdam un uzvārdam, kā arī adresei, kuru norādījāt piesakoties kartei.

8. Kāpēc nepieciešama vēl papildus manas personas identitātes verifikācija?

Viens no WestStein un karšu izdevēja “Prepaid Financial Services” darbības stūrakmeņiem ir pakalpojumu drošība un darbības atbilstība. Atbilstoši Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas procedūrām, jebkurai iestādei, kas veic finanšu darījumus, ir jāspēj identificēt naudas izcelsme un plūsma. Attiecīgi ir jāpārliecinās par attiecīgās personas identitātes patiesumu.
Tādēļ neverificētiem klientiem, salīdzinājumā ar verificētajiem klientiem, ir būtiski mazāki kartes lietošanas – iemaksu, izmaksu, norēķinu un kartes konta atlikuma – limiti.

9. Kā es saņemšu savu WestStein priekšapmaksas Mastercard® karti?

Karti saņemsiet savā pastkastītē 7 dienās, sākot no kartes pieteikuma apstiprinājuma brīža.

10. Vai iespējams noformēt papildu karti?

Pēc Jūsu vēlmes, viena persona var noformēt līdz pat 3 papildu kartēm. Papildu kartes lietotājiem jābūt vismaz 13 gadus veciem, pārējiem – vismaz 18 gadus veciem.
Lai pieteiktu papildu kartes, Jums jābūt verificētam kartes lietotājam un jāpiesaka papildu karte savā WestStein klientu portālā sadaļā “Mana karte/Pasūtīt papildu karti”.

11. Kāds ir kartes derīguma termiņš?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskās norēķinu kartes derīguma termiņš ir 3 gadi.

12. Kur ir pieejama informācija par manas kartes konta numuru?

Informācija par Jūsu kartes IBAN konta numuru ir pieejama klienta portālā.

2. Kartes papildināšana un norēķini

1. Kā es varu papildināt savu karti?

Savu WestStein priekšapmaksas Mastercard® Jūs varat papildināt trīs veidos:

 1. ar pārskaitījumu no bankas vai debetkartes konta uz Jūsu WestStein priekšapmaksas Mastercard® kartes kontu.
 2. iegādājoties kartes papildināšanas vaučeri jebkurā Narvesen tirdzniecības vietā Latvijā un pēc tam attiecīgo kartes papildinājuma kodu reģistrējot savā WestStein klientu portālā.
 3. ieskaitījumus Jūsu kartē veic trešās personas.

2. Cik lielā mērā WestStein kontrolē un pārbauda skaidras nauda iemaksas apjomus?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu kartes īpašnieks brīvi pārvalda savus līdzekļus noteikto limitu ietvaros. Vairāk informācijas par limitiem atradīsiet šeit.

3. Vai es šajā kartē varu saņemt savu algu?

Jā, protams, jo katrai kartei tiek piešķirts IBAN konta numurs (tāpat kā banku kontiem), ko varat norādīt savam darba devējam.

4. Vai es varu izņemt naudu no savas kartes?

Jā, protams. Skaidru naudu no savas WestStein priekšapmaksas Mastercard® Jūs varat izņemt jebkurā bankomātā, uz kura ir redzama “Mastercard” simbolika. Vēl vairāk – visā eirozonā, neatkarīgi no bankomāta piederības konkrētai banku grupai un ja vien uz tā ir redzama “Mastercard” simbolika, skaidras naudas izņemšana ir par vienu, fiksētu maksu – proti, 2.50 eiro.

5. Vai varu izmantot savu karti visās tirdzniecības vietās un bankomātos?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® jūs varat norēķināties ikvienā tirdzniecības vietā, kur redzama “Mastercard” simbolika un pasaulē ir vairāk nekā 35 miljoni šādu tirdzniecības vietu. Skaidru naudu varat izņemt vairāk nekā 2 miljonos bankomātu visā pasaulē, uz kuriem ir redzama “Matercard” simbolika.

6. Vai no savas WestStein kartes varu pārskaitīt līdzekļus citiem cilvēkiem?

Jūs varat pārskaitīt no savas WestStein kartes uz citu WestStein karti, kā arī varat veikt SEPA maksājumus – proti, pārskaitījumus eiro valūtā starp Eiropas ekonomikās zonas valstīm (uz 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī uz Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju, Šveici un Monako).
Pārskaitījums no vienas WestStein priekšapmaksas Mastercard® uz citu tiek izpildīts dažās minūtēs. SEPA maksājumi tiek veikti 2 norēķinu dienu laikā.

7. Kurš var pārskaitīt līdzekļus uz manu WestStein priekšapmaksas Mastercard®?

Ja esat verificēts lietotājs, tad uz Jūsu karti līdzekļus var pārskaitīt jebkurš – radinieki, draugi, darba devējs utt.
Tomēr atbilstoši normatīvajiem aktiem un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas nolūkos esam tiesīgi Jūs lūgt uzrādīt papildu informāciju par šo naudas līdzekļu izcelsmi.

8. Vai es varu ar šo karti norēķināties par pirkumiem un pakalpojumiem internetā?

Pavisam noteikti! WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskā norēķinu karte ir īpaši piemērota pirkumiem internetā. Pirmkārt, WestStein priekšapmaksas Mastercard® garantē, ka iztērēsiet tikai tik, cik paši esat iemaksājuši kartē. Otrkārt, tā kā karte ir neatkarīga no Jūsu pamata bankas konta un kartes konts ir ārvalstu bankā, tad tas sniedz gan papildu drošību, gan garantē darījumu privātumu. Treškārt, maksimālu aizsardzību pret krāpniecību garantē arī Mastercard® 3D Secure sistēma, kurā jāreģistrē arī katra WestStein priekšapmaksas Mastercard® karte.

9. Vai ar WestStein priekšapmaksas Mastercard® var rezervēt aviobiļetes, viesnīcas u.tml.?

Rezervācijas ir iespējama, ja tā paredz tūlītēju norēķinu. Savukārt, ja nepieciešama summas rezervācija kā garantija, tad Jums būs nepieciešama kredītkarte.

3. Darbības ar vaučeri

1. Kur es varu iegādāties papildināšanas vaučeri un kādi ir pieejamie nomināli?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskās norēķinu kartes ar kontu ārzemēs papildināšanas vaučerus varat iegādāties ikvienā Narvesen tirdzniecības vietā visā Latvijā.
Pieejamie nomināli: 10 EUR, 11 EUR, 20 EUR, 50 EUR, 100 EUR un 150 EUR.
Atgādinām – nauda uz Jūsu karti tiks pārskaitīta tad, kad WestStein klientu portālā reģistrēsiet kartes papildināšanas kodu, kas redzams uz vaučera! Vaučera derīguma termiņš ir 90 dienas no tā iegādes.

2. Kā es varu papildināt karti ar vaučeri, kuru esmu iegādājies?

Iegādājoties vaučeri, reģistrējieties WestStein klienta portālā, klikšķiniet uz sadaļu “Kartes papildināšana”, izvēlieties iespēju “Vaučera kods”, ievadiet kodu, kas norādīts uz Jūsu iegādātā vaučera, un klikšķiniet uz “Izmantot vaučeri”. Līdzekļi nekavējoties tiks pārskaitīti uz Jūsu kartes kontu.

3. Kāds ir vaučera derīguma termiņš?

Vaučera derīguma termiņš ir 90 dienas no tā iegādes.

4. Kādi ir ierobežojumi papildināšanai ar vaučeriem?

Ievērojot Prepaid Financial Services normatīvos aktus un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas procedūras, vienā diennaktī drīkst papildināt kartes kontu ar maksimums 3 vaučeriem par kopējo summu 450 eiro. Mēnesī maksimālā summa, ko kartes kontā var iemaksāt ar vaučeriem, ir 2 500 eiro.

5. Kāda ir komisijas maksa, papildinot karti ar vaučeri?

Komisijas maksa ir 5.5% no vaučera vērtības, kura tiks ieturēta no Jūsu kartes pēc veiksmīgas vaučera aktivizācijas. Minimālā komisijas maksa ir 1 eiro.

4. Drošība

1. Ko darīt, ja karte nozagta vai pazaudēta?

Jums ir jāveic divi soļi:

 1. Nekavējoties zvaniet uz kartes izdevēja “Prepaid Financial Services” klientu servisa tālruni +44 (0) 2071275093 un piesakiet kartes bloķēšanu
 2. Uzrakstiet e-pastu cardservices@weststeincard.com, norādot savu vārdu, uzvārdu, kartes numuru (to varat noskaidrot klientu portālā), kā arī to, kad aptuveni karte tika nozaudēta vai nozagta. WestStein klientu serviss iespējami ātrāk (darba laikā un darbadienās) ar Jums sazināties, lai vienotos par turpmākajiem soļiem un jaunas kartes izsniegšanu.

2. Kādā veidā tiek garantēta līdzekļu drošība?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® kartes izdod Anglijā un Velsā licencētā iestāde Prepaid Financial Services Limited (PFS), kura arī faktiski pārvalda norēķinu karšu kontos esošos naudas līdzekļus. Tieši ar šo iestādi Jums rodas līgumiskās attiecības. SIA WestStein ir PFS pārstāvis Latvijā, kurš veic klientu piesaisti un norēķinu karšu izplatīšanu, taču nerīkojas ar klientu naudas līdzekļiem. Papildinot savu norēķinu karti, naudas līdzekļi nekavējoties nokļūst PFS pārvaldītajā kontā. PFS saskaņā ar vienoto Eiropas Savienības regulējumu ir pienākums turēt klientu naudas līdzekļus nošķirti no saviem līdzekļiem, un nodrošināt, ka PFS maksātnespējas gadījumā uz šiem līdzekļiem netiks vērsti kreditoru prasījumi un klienti tos varēs atgūt pilnā apjomā.

Papildus drošība karšu kontos esošajiem līdzekļiem ir vēl divi drošības līmeņi – PIN kods un Mastercard® 3D Secure drošības sistēma, kas maksimāli samazina krāpniecības gadījumu iespējamību pirkumiem tiešsaistē.

3. Kā aktivizēt 3D Secure kodu?

3D Secure sistēmas aktivizācijai būs nepieciešams sniegt verifikācijai nepieciešamo informāciju par karti un tās īpašnieku.
Veicot pirkumu, uzreiz pēc kartes datu ievadīšanas un apmaksas pogas noklikšķināšanas, varēsiet aktivizēt 3D Secure sistēmu, ievadot verifikācijai nepieciešamo informāciju par karti un tās īpašnieku.
Svarīgi! Lai sekmīgi reģistrētos 3D Secure drošības sistēmā, kartei pirms tam jābūt aktivizētai www.weststeincard.com.

4. Ko darīt, ja aizmirsts PIN kods?

Jūsu PIN kods ir pieejams Jūsu klienta portālā.

5. Ko darīt, ja ir bloķēta pieeja manam klienta portālam?

Ja pieeja Jūsu klienta portālam ir bloķēta, tad lūdzam sazināties ar WestStein klientu apkalpošanas speciālistiem darba dienās no plkst.9.00 līdz plkst.19.00, zvanot uz tālruņa numuru (+371) 6550 9995 vai jebkurā laikā rakstot uz e-pasta adresi cardservices@weststeincard.com.

 

Biznesa klientiem

1. Vispārīgie jautājumi

1. Kas ir WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam? Ar ko tā atšķiras no citām norēķinu kartēm?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam ir starptautiska norēķinu karte ar kontu ārzemēs, kas nav piesaistīta uzņēmuma bankas pamatkontam, bet gan e-makam. Šī karte, kas apvieno arī visas tradicionālo norēķinu karšu funkcijas, ir īpaši paredzēta vidējiem un maziem uzņēmumiem, lai vadītu uzņēmuma tēriņus, piemēram, komandējuma, reprezentācijas izdevumus un citus avansa norēķinus.

WestStein piedāvā divu veidu risinājumus efektīvai tēriņu pārvaldīšanai – WestStein priekšapmaksas Mastercard® izdevumu kartes un WestStein priekšapmaksas Mastercard® algas kartes.

Individualizējot karšu dizainu, priekšapmaksas kartes var izmantot arī lojalitātes programmām, prēmijām un kā dāvanu kartes. Tā sava uzņēmuma vārdā varēsiet tās izsniegt saviem klientiem, partneriem vai darbiniekiem. Par karšu individualizācijas iespējām aicinām sazināties ar WestStein korporatīvo klientu pārdošanas vadītāju Elviju Skujiņu, zvanot uz tālruņa numuru 286555424 vai rakstot e-pastā elvijs.skujins@weststeincard.com.

2. Kādi ir uzņēmuma ieguvumi, izmantojot WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam

Lūk, daži no uzņēmuma ieguvumiem, ja izmantosiet WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam izdevumu karti:

 • Drošība – karte nav piesaistīta uzņēmuma pamata bankas kontam, tātad var iztērēt tikai tik, cik ir kartes atlikums. Mastercard licence un 3D Secure sistēma garantē papildu drošību un augstus kvalitātes standartus.
 • Ērti pārskaitījumi – pārskaitījums no uzņēmuma e-maka uz individuālo kartes kontu pāris minūšu laikā, savukārt no kartes konta var veikt SEPA maksājumus.
 • Zemākas izmaksas nekā tradicionālajām kartēm, piemēram, par konta uzturēšanu, turklāt skaidras naudas izņemšana eirozonā neatkarīgi no bankomāta piederības kādai banku grupai par fiksētu maksu – 2,50 eiro.
 • Norēķinu kontrole reālā laikā tiešsaistē – pārvaldiet visus darbinieku tēriņus vienuviet, vienlaikus ierobežojiet noteiktus transakciju veidus un esiet pārliecināti, ka nauda tiek izmantota paredzētajiem mērķiem.
 • Mazāk papīru, efektīvāki procesi – izsniedzot darbiniekiem WestStein priekšapmaksas Mastercard® jums samazinās iesniegumu un atskaišu skaits, vairs nav jādod skaidra nauda vai jāieskaita nauda darbiniekam privātajā bankas kontā.
 • Vienkāršāka atskaitīšanās – grāmatveži var ērti importēt datus grāmatvedības programmā, ietaupās laiks un nauda uz atsevišķu darījumu dokumentu grāmatošanu, samazinās kļūdu iespēja.

3. Kā notiek reālā līdzekļu pārvaldība? Kāds ir process?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautisko norēķinu karšu izdevējs ir “Prepaid Financial Services” (PFS). WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautisko norēķinu karšu pakalpojums tiek nodrošināts, izmantojot “Prepaid Financial services” norēķinu sistēmu, atverot uzņēmuma e-maku Īrijā reģistrētā bankā “Irish Allied Banks, p.l.c.”. Tā ir banka ar 50 gadu darba pieredzi, sniedz plaša spektra banku pakalpojumus Lielbritānijā un starptautiski.

Katra uzņēmuma izsniegtā karte tiek piesaistīta konkrētajam uzņēmuma e-makam, tādējādi uzņēmums centralizēti var pārvaldīt gan e-maka atlikumu, gan visu karšu atlikumus un norēķinus. E-maks un attiecīgi uzņēmuma norēķinu kartes ir pilnībā neatkarīgas no uzņēmuma pamata konta.

4. Kā tieši WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam var vienkāršot norēķinu vadības procesu?

Viens spilgts piemērs – avansa līdzekļu izsniegšana uzņēmuma darbiniekiem dāvanu, ziedu iegādei, pusdienām ar klientu utt.

Pašlaik visbiežāk, lai pieprasītu avansu, darbinieks raksta iesniegumu, kuru vīzē uzņēmuma vadītājs un uz tā pamata dod rīkojumu grāmatvedim izsniegt līdzekļus. Šos līdzekļus parasti izsniedz skaidrā naudā vai pārskaita uz darbinieka privāto bankas kontu. Šeit jāpiebilst, ka šajā brīdī uzņēmums vairs nevar kontrolēt līdzekļu izlietojumu.

Lai atskaitītos par saņemtajiem līdzekļiem, darbiniekam jāraksta atskaite, jāpievieno katrs pirkumu apliecinošs dokuments. Ja norēķini ir bijuši bezskaidrā naudā, tad jāiesniedz sava konta izdruka. Grāmatvedim manuāli jāgrāmato katrs maksājuma dokuments, jāuzskaita atlikums vai pārtēriņš.

Ja uzņēmums izmanto WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam viss kļūst vienkāršāks. Vien jāveic daži sagatavošanās darbi. Uzņēmumam jānosaka kārtībā kādā tiks veikti avansa norēķini un, ka šim procesam tiks izmantotas priekšapmaksas maksājumu kartes. Tāpat jādefinē personu loku, kam ir tiesības šīs kartes izmantot un jāatrunā, ka avansa norēķinu atskaite būs priekšapmaksas kartes konta pārskats.

Turpmāk darbiniekam avansa tēriņiem tiek izsniegta WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam un darbiniekam pēc kartes lietošanas, jāiesniedz grāmatvedim maksājumu apliecinoši dokumenti. Grāmatvedis importē kartes transakciju datus grāmatvedības programmā, iegrāmato visu kā vienu grāmatojumu, pēc nepieciešamības izdrukā katras kartes konta pārskatu, kam piestiprina maksājumus apliecinošus dokumentus, taču tie katrs atsevišķi vairs nav jāgrāmato.

Kartes pārskatā var redzēt, kur, par ko un cik daudz ir tērēts. Pēc vajadzības – Jūs varat ierobežot skaidras naudas izņemšanu vai norēķinus noteiktās tirdzniecības vietās.

5. Kāda ir e-maka un kartes valūta?

Pašlaik pieejamā valūta ir Eiro un Polijas zloti.

2. Pakalpojuma pieprasīšana un noformēšana

1. Kā uzņēmums var pieteikt WestStein priekšapmaksas Mastercard® maksājumu karti?

Lai uzņēmums varētu pieteikt kartes, vispirms WestStein mājaslapā www.weststeincard.com jāaizpilda pieteikuma anketa. Tajā norādīsiet savus uzņēmuma pamata datus un nepieciešamo karšu skaitu un veidu.

WestStein korporatīvo klientu pārdošanas konsultanti sazināsies ar Jums un sagatavos individuālu piedāvājumu un nosūtīs Jums izskatīšanai.

Pēc vienošanās par darījuma nosacījumiem, korporatīvo klientu pārdošanas vadītājs lūgs Jūs iesniegt dokumentus atbilstoši normatīvajiem aktiem, nelegāli iegūto līdzekļu legalizēšanas novēršanas un “Pazīsti savu biznesu” procedūrai.

Pēc dokumentu pārbaudes un apstiprināšanas, karšu izdevējs “Prepaid Financial Services” 24 stundu laikā atvērts uzņēmuma e-maku.

Pieteiktās maksājuma kartes 7 dienās tiks piegādātas uzņēmumam, kā arī tiks nodrošināta piekļuve korporatīvā klienta portālam un veikta klienta portāla lietotāju apmācības.

2. Kāda informācija man būs jāsniedz, lai uzņēmumam noformētu WestStein priekšapmaksas Mastercard®

Lai atvērtu e-maku un noformētu maksājuma kartes uzņēmuma vajadzībām, būs nepieciešama šāda informācija:

 • Informācija par priekšapmaksas karšu izmantošanas mērķiem
  • Kam kartes tiks izsniegtas – darbiniekiem, partneriem, klientiem
  • Kartes saņēmēju pastāvīgā rezidence
  • Naudas plūsmas shēma
  • Prognozētās karšu lietotāju transakcijas
  • Par priekšapmaksas karšu programmu atbildīgās personas kontakti
  • Vēlamie īpašie nosacījumi (ATM izmantošana un bloķējamo tirgotāju kategorijas)
  • Uzņēmuma direktoru personas identifikācijas dokumenti
 • Uzņēmuma akcionāru (25% akciju) – patiesā labuma guvēju, personas identifikācijas dokumenti
 • Uzņēmuma reģistrācijas apliecības kopija
 • Jaunākais uzņēmuma gada pārskats, jaundibinātiem uzņēmumiem – 3-6 mēnešu bankas konta izraksts.

3. Cik ilgā laikā notiek uzņēmuma karšu noformēšana?

Pēc klienta iesniegto dokumentu izskatīšanas un apstiprināšanas, kartes tiek izgatavotas septiņu dienu laikā.

4. Cik kartes uzņēmums var pieteikt?

Uzņēmums var pieteikt neierobežotu daudzumu karšu. Vēl vairāk – mēs esam elastīgi savā cenu piedāvājumā. Proti, jo vairāk karšu pieteiksiet, jo zemāka būs kartes izsniegšanas cena.

5. Kur ir pieejama informācija par kartes konta numuru?

Informācija par maksājuma kartes IBAN konta numuru ir pieejama gan korporatīvā klienta portālā, gan kartes lietotāja portālā.

3. Norēķini, e-maka un karšu kontu papildināšana

1. Kā var papildināt e-maku?

Uzņēmums pārskaita līdzekļus no sava pamata bankas konta vai uzņēmuma partnera konta uz uzņēmuma e-maku. Nepieciešamie maksājuma rekvizīti tiek izsniegti uzsākot sadarbību.

Maksājumi tiek veikti SEPA un SWIFT norēķinu sistēmās.

2. Kā var papildināt kartes kontu?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesa kartes kontu var papildināt divos veidos:

 • Veicot pārskaitījumu no uzņēmuma e-maka uz kartes kontu. Līdzekļi kartē tiek saņemti dažu minūšu laikā.
 • Par skaidru naudu iegādājoties noteikta nomināla vaučerus jebkurā Narvesen tirdzniecības vietā Latvijā, pēc tam papildinot kartes kontu, klienta portālā reģistrējot vaučera kodu. Līdzekļi uzreiz kļūst pieejami. Šāds risinājums sevišķi piemērots nelieliem tirgotājiem, kuri neizmanto inkasācijas pakalpojumu, bet kuriem dienas beigās ietirgotos līdzekļus nepieciešams pārskaitīt uz norēķinu kontu (nav jāmeklē iemaksu bankomāti vai banku filiāles, pietiek atrast tuvāko Narvesen).

3. Cik lielā mērā WestStein kontrolē un pārbauda skaidras nauda iemaksas apjomus?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® norēķinu kartes īpašnieks brīvi pārvalda savus līdzekļus noteikto limitu ietvaros. Vairāk informācijas par limitiem atradīsiet šeit.

4. Vai WestStein priekšapmaksas Mastercard® biznesam karti var izmantot visās tirdzniecības vietās un bankomātos?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® jūs varat norēķināties ikvienā tirdzniecības vietā, kur redzama “Mastercard” simbolika un pasaulē ir vairāk nekā 35 miljoni šādu tirdzniecības vietu. Skaidru naudu varat izņemt vairāk nekā 2 miljonos bankomātu visā pasaulē, uz kuriem ir redzama “Matercard” simbolika.

5. Vai no e-maka konta varu pārskatīt līdzekļus citām pusēm?

Nē, no e-maka var veikt pārskaitījumus tikai uz WestStein priekšapmaksas kartēm.

6. Vai no WestStein priekšapmaksas Mastercard® kartes varu veikt pārskaitījumus?

Jā, Jūs varat pārskaitīt naudu no vienas WestStein kartes uz citu WestStein karti, kā arī varat veikt SEPA maksājumus – proti, pārskaitījumus eiro valūtā starp Eiropas ekonomikās zonas valstīm (uz 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī uz Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju, Šveici un Monako).

Pārskaitījums no vienas Westein priekšapmaksas Mastercard® uz citu tiek izpildīts dažu minūšu laikā. SEPA maksājumi tiek veikti 2 norēķinu dienu laikā.

7. Vai Weststein priekšapmaksas Mastercard® kartes atbalsta SEPA maksājumus?

Jā. Jūs varat veikt pārskaitījumus eiro saskaņā ar Weststein maksājumu karšu un konta dienas tērēšanas limitiem. Maksājumu izpilde notiek ātri, bez starpbankām. SEPA pārskaitījumiem no sava WestStein konta uz Eiropas Savienības valstīm,
kā arī Islandi, Lihtenšteinu, Norvēģiju, Šveici un Monako, ja maksājumā norādīts saņēmēja IBAN konts un saņēmējbankas SWIFT (BIC) kods, saņēmējbankas komisijas nav jāmaksā – ir tikai viena fiksēta komisijas maksa par pārskaitījumu – 0,55 EUR.

8. Vai es varu ar šo karti norēķināties par pirkumiem un pakalpojumiem internetā?

Pavisam noteikti! WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskā norēķinu karte ir īpaši piemērota pirkumiem internetā. Pirmkārt, WestStein priekšapmaksas Mastercard® garantē, ka iztērēsiet tikai tik, cik paši esat iemaksājuši kartē.
Otrkārt, tā kā karte ir neatkarīga no uzņēmuma pamata bankas konta un kartes konts ir ārvalstu bankā, tad tas sniedz gan papildu drošību, gan garantē darījumu privātumu.
Treškārt, maksimālu aizsardzību pret krāpniecību garantē arī Mastercardâ 3D Secure sistēma, kurā jāreģistrē arī katra WestStein priekšapmaksas Mastercardâ karte.

9. Vai ar WestStein priekšapmaksas Mastercard® var rezervēt aviobiļetes, viesnīcas, nomāt automašīnu u.tml.?

Rezervācijas ir iespējamas, ja tās paredz tūlītēju norēķinu. Savukārt, ja nepieciešama summas rezervācija kā garantija, tad Jums būs nepieciešama kredītkarte.

4. Darbības ar vaučeri

1. Kur es varu iegādāties maksājuma kartes papildināšanas vaučeri un kādi ir pieejamie nomināli?

WestStein priekšapmaksas Mastercard® starptautiskās norēķinu kartes ar kontu ārzemēs papildināšanas vaučerus varat iegādāties ikvienā Narvesen tirdzniecības vietā Latvijā.

Pieejamie nomināli: 10 EUR, 11 EUR, 20 EUR, 50 EUR, 100 EUR un 150 EUR.

Atgādinām – nauda uz WestStein kartes kontu tiks pārskaitīta, kad WestStein klientu portālā reģistrēsiet kartes papildināšanas kodu, kas redzams uz vaučera! Vaučera derīguma termiņš ir 90 dienas no tā iegādes.

2. Kā es varu papildināt karti ar vaučeri, kuru esmu iegādājies?

Iegādājoties vaučeri, reģistrējieties WestStein klienta portālā, klikšķiniet uz sadaļu “Konta papildināšana”, izvēlieties iespēju “Izmantot vaučeri”, ievadiet kodu, kas norādīts uz Jūsu iegādātā vaučera, un klikšķiniet uz “Papildināt ar vaučeri”. Līdzekļi nekavējoties tiks pārskaitīti uz kartes kontu.

3. Kāds ir vaučera derīguma termiņš?

Vaučera derīguma termiņš ir 90 dienas no tā iegādes. Tas nozīmē, ka kartes konts ar vaučeri jāpapildina norādītajā laikā.

4. Kādi ir ierobežojumi kartes papildināšanai ar vaučeriem?

Ievērojot Prepaid Financial Services normatīvos aktus un nelegāli iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas procedūras, vienā diennaktī drīkst papildināt kartes kontu ar maksimums 3 vaučeriem par kopējo summu 450 eiro. Mēnesī maksimālā summa, ko kartes kontā var iemaksāt ar vaučeriem, ir 2 500 eiro.

5. Kāda ir komisijas maksa, papildinot karti ar vaučeri?

Komisijas maksa ir 5.5% no vaučera vērtības, kura tiks ieturēta no Jūsu kartes konta pēc veiksmīgas vaučera reģistrācijas. Minimālā komisijas maksa ir 1 eiro.

5. Atskaites un klienta portāls

1. Kā tiek pārvaldīts e-maks un karšu konti?

Uzņēmuma e-maka pārvaldība notiek klienta portālā uzņēmumiem, kura pieejas datus uzņēmums saņem līdzko panākta vienošanās par sadarbību. Šajā portālā var skatīt visus uzņēmumam atvērtos e-makus, kā arī visas uzņēmumam izsniegtās kartes – to atlikumus, veiktās transakcijas, kā arī pēc nepieciešamības tās bloķēt vai atbloķēt.

Katras kartes individuālais lietotājs var pārvaldīt savu karti (redzēt IBAN konta numuru, PIN kodu, atlikumu) privātpersonu klienta portālā.

2. Kādos formātos ir pieejamas WestStein e-maka un kartes konta atskaites?

Atskaites iespējams lejupielādēt CSV formātā.

3. Ko darīt, ja ir bloķēta pieeja kartes klienta portālam?

Ja pieeja Jūsu kartes klienta portālam ir bloķēta, tad lūdzam sazināties ar WestStein klientu apkalpošanas speciālistiem darba dienās no plkst.9.00 līdz plkst.19.00, zvanot uz tālruņa numuru (+371) 6550 9995  vai jebkurā laikā rakstot uz e-pasta adresi cardservices@weststeincard.com.

6. Drošība

1. Ko darīt, ja karte nozagta vai pazaudēta?

Jums ir jāveic divi soļi:

 1. Nekavējoties zvaniet uz kartes izdevēja Prepaid Financial Services klientu servisa tālruni +44 (0) 2071275093 un angļu valodā piesakiet kartes bloķēšanu.
 2. Uzrakstiet e-pastu cardservices@weststeincard.com, norādot savu vārdu, uzvārdu, kartes numuru (to varat noskaidrot klientu portālā), kā arī to, kad aptuveni karte tika nozaudēta vai nozagta. WestStein klientu serviss iespējami ātrāk (darba laikā un darbadienās) ar Jums sazināties, lai vienotos par turpmākajiem soļiem.

Turklāt nozaudēto karti var slēgt uzņēmuma klienta portālā.

2. Kādā veidā tiek garantēta līdzekļu drošība?

Uzņēmuma e-maku atver un priekšapmaksas Mastercard® kartes izdod Anglijā un Velsā licencētā iestāde Prepaid Financial Services Limited (PFS), kura arī faktiski pārvalda e-maka un tam piesaistīto maksājuma karšu kontos esošos naudas līdzekļus. Tieši ar šo iestādi uzņēmumam rodas līgumiskās attiecības. SIA WestStein ir PFS pārstāvis Latvijā, kurš veic klientu piesaisti un norēķinu karšu izplatīšanu, taču nerīkojas ar klientu naudas līdzekļiem. Papildinot norēķinu karti, naudas līdzekļi nekavējoties nokļūst PFS pārvaldītajā kontā. PFS saskaņā ar vienoto Eiropas Savienības regulējumu ir pienākums turēt klientu naudas līdzekļus nošķirti no saviem līdzekļiem, un nodrošināt, ka PFS maksātnespējas gadījumā uz šiem līdzekļiem netiks vērsti kreditoru prasījumi un klienti tos varēs atgūt pilnā apjomā.

Papildus drošība karšu kontos esošajiem līdzekļiem ir vēl divi drošības līmeņi – PIN kods un Mastercard® 3D Secure drošības sistēma, kas maksimāli samazina krāpniecības gadījumu iespējamību pirkumiem tiešsaistē.

3. Kā aktivizēt 3D Secure kodu?

3D Secure sistēmas aktivizācijai būs nepieciešams sniegt verifikācijai nepieciešamo informāciju par karti un tās īpašnieku.

Veicot pirkumu, uzreiz pēc kartes datu ievadīšanas un apmaksas pogas noklikšķināšanas, varēsiet aktivizēt 3D Secure sistēmu, ievadot verifikācijai nepieciešamo informāciju par karti un tās īpašnieku.

Svarīgi! Lai sekmīgi reģistrētos 3D Secure drošības sistēmā, kartei pirms tam jābūt aktivizētai www.weststeincard.com.

4. Ko darīt, ja aizmirsts PIN kods?

Jūsu PIN kods ir pieejams Jūsu klienta portālā.